Obec Nová Pláň 

Obec na břehu přehrady Slezská Harta s koupalištěm, restaurací, tenisovými kurty, půjčovnou šlapadel a loděk a projížďkami na koních. V letní sezoně probíhá na koupališti bohatý kulturní program a okolí láká k pěším i cyklistickým výletům.

Odkaz

Obec Roudno

Obec na břehu přehrady Slezská Harta s molem pro vyjížďkové plavby po přehradě. Z obce můžete podniknout výšlap na Velký Roudný - vyhaslou sopku s rozhlednou.

Odkaz

Město Bruntál

Historické město s možnostmi kulturního vyžití. Zámek, wellness centrum, restaurace, obchody.

Odkaz

Koupaliště Nová Pláň

Plavecký a dětský bazén, sportovní vyžití a bufet s občerstvením.

Odkaz

Wellness Bruntál

Areál wellness centra je vhodným místem pro zábavu a relaxaci všech věkových skupin. Návštěvníci všech generací mají v moderním zařízení možnost výběru mezi relaxačním pobytem či sportovními aktivitami.

Odkaz

Ski areál Horní Guntramovice

Možnost lyžování včetně běžeckých tratí a lyžařské školy.

Odkaz

Cyklostezka okolo Slezské Harty

Projeďte se na kole krajinou okolo Slezské Harty, místy připomínajícími zaniklou těžbu nerostných surovin, dávno vyhaslé sopky či dvě významné přehrady na jedné řece Moravici.

Odkaz

Půjčovna Lodí Nová Pláň

Šlapadla či elektrické loďky jako ideální prostředek pro okružní výlet po Slezské Hartě.

Odkaz

Penzion U Jelena Nová Pláň

Stylová restaurace s nabídkou zvěřinových specialit.

Odkaz

Uhlířský vrch u Bruntálu

Uhlířský vrch najdeme asi tři kilometry jihozápadně od centra Bruntálu. Vrchol Uhlířského vrchu je ve výšce 672 metrů nad mořem. Na Uhlířský vrch se z Bruntálu dostaneme po zelené turistické značce. Z druhé strany Uhlířského vrchu se k aleji s křížovou cestou dostaneme po zelené turistické značce z Moravskoslezského Kočova, přes přírodní památku Uhlířský vrch, kolem poutního kostela Panny Marie Pomocné. 

Odkaz

Rešovské vodopády

Říčka Huntava, pramenící ve Stříbrných Horách u Horního Města vyhloubila na horním toku hluboké skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády největšími v Nízkém Jeseníku. Rešovské vodopády, Národní přírodní rezervace, Vás překvapí mimo krás přírodních také velmi rozmanitou květenou a zvířenou, vydáte-li se po žluté stezce naučné. V obci Rešov je návštěvníkům k dispozici venkovní zahrádka, restaurace a prodej suvenýrů - to vše ve vzdálenosti 1,5 km od vodopádů.

Odkaz

Hrad Sovinec

Na Sovinci probíhají příležitostné výstavy, jsou zde pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků a prezentována tradiční řemesla.

Odkaz

Lávový proud u Meziny

U obce Mezina na severovýchodním úbočí Venušiny sopky na vás čeká poměrně zajímavý přírodní útvar. Odkryl se během těžební činnosti, která zde v minulosti probíhala. Jedná se o lávový proud, jehož délka činila asi 1 kilometr, šířka až 700 m a celková mocnost okolo 14 m.

Odkaz

Další tipy

Malá Morávka, Dolní Moravice, Karlova Studánka, Praděd, Skiareál Horní Guntramovice - centra lyžování 25-30km, možnosti výletů na kolech i pěšky. Rešovské vodopády, hrad Sovinec, Lávové proudy u obce Mezina.